Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěňátka

3. 9. 2007

štěně doma

Každé štěně vám může z domova udělat rozkousané hnízdečko během chvilky. Když jsme s ním, tak na něho dáváte pozor, nenudí se a je středem pozornosti. Riziko vzniká, když odejdete z domova, štěně zůstane samo a začne se nudit. Popřemýšlejte, jakým způsobem ochráníte ho i sebe, aby nedošlo k zbytečným škodám. Zajistěte si domov tak, aby byl bezpečný. Při odchodu na kratší chvíli můžete štěně zavřít do větší přepravky pro psy. Toto by se ale nemělo dít v delších časových interavalech, protože to může být pro štěně velmi traumatické.

Na co si dávat pozor: vypnout elektrické spotřebiče, elektrické šňůry dejte z dosahu psa,rádi je koušou. Pozor na ubrusy, které přečnívají ze stolu, pes může za ně tahat, dokud ubrus nesesune ze stolu. Boty a oblečení zavírejte do skříní. Štěňata strašně ráda koušou když se nudí. Kupte jim hračky, aby vám nerozkousávaly vaše věci.

štěně na dvorku

Ujistěte se, že dokážete váš dvůr a zahradu uzavřít tak, že se štěně nedostane ven. Zkontrolujte díry v plotě, bezpečné zavírání brány. Dejte si pozor, na pěstování jedovatých rostlin, které může štěně rozkousat. Postarejte se o to, aby měl pes po celý den dostatek čerstvé vody a netrpěl tak dehydratací.

Jestliže splníte tato opatření, může si pejska donést domů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dík

(lucka p., 19. 9. 2011 18:57)

díky za info :-)