Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik pejska

3. 9. 2007
O pejscích

 

Mít dobře vychovaného psa, je v dnešní společnosti víc než nutnost. Cesta k výchově je dlouhá, ale zábavná. Vy jste zodpovědni za chování psa, proto by jste se měli postarat o to, aby byl dobře vycvičený.

Cvičení psa je pro vás i psa velká zábava a také přínos. Pomůže vám k porozumění vašeho psa a pes si zapamatuje, že jste společníci. Mezi váma se vytvoří vztah s jasnou komunikací. Komunikace je základ.

Tipy k dobrému výcviku:

- výcvik je jako hra

- pochvalte psa. Chvalte ho za každý dobře splněný úkol nebo jenom snahu.

- snažte se vytvořit pozitivní atmosféru,aby pes zjistil, že jste kamarádi a může vám věřit

- staré výcviky vyvolávají v psovi zbytečně moc strachu a to se přenáší do jeho dalšího života.Sami přece nechcete, aby z vás měl pes strach.

- načasujte si dobře pochvalu za splněný úkol. Chválit musíte bezprostředně po splnění úkolu, jinak si pes neuvědomí, za co ho to chválíte.

- můžete začít společně se psem navštěvovat výcvikové školy. Instruktor dohlédne na správný vycvik. Ve skupině si společně oba uvědomíte, že jste tým.

Štěňátko nemůže do 4 měsíců řídit a ovládat svůj močový měchýř. Buďtě trpěliví a snažte se mu porozumět. V žádném případě nestrkejte do loužičky psovi čumák. Jedinné, co tím u pejska dosáhnete je stres a celý výcvik venčení se protáhne.

Načasování výcviku je velmi důležité. Pes musí být na výcvik fyzicky připravený. Nechtějte po něm, aby cvičil těsně po jídle nebo aby musel k vůli výcviku opouštět svou oblíbenou hračku. Pes se musí na výcvik soustředit, musí ho brát jako hru.Snažte se zabránit tomu, aby štěně bralo výcvik tak, že jste ho odtrhli od něčeho zábavnějšího.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář